Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elfové

 Elfovéjsou krásné nadpřirozené bytosti.

Elfové se také liší od obyčejných lidí svými zašpičatělýma ušima. Elfské ucho je na konci zašpičatělé a je také trochu podlouhlé.

Elf je mytologická bytost původně zřejmě pocházející ze starogermánských pověstí. Jejich původní jméno pocházející ze staré severštiny zní Álf, ale používají se i jiná označení, či přepisy: alp, elbe, alf, aelf, alb. Téměř všichni autoři se shodují v tom, že mají něco společného s lesy nebo alespoň s přírodou. V současném anglosaském světě (kromě velké části fantasy literatury) se výraz elf používá převážně pro malé pohádkové bytosti příbuzné skřítkům a vílám.

V severské mytologii se můžeme setkat s několika druhy elfů.

Světlí nebo také sliční elfové jsou lidem podobné bytosti vysokého štíhlého vzrůstu s dlouhými, většinou tmavými vlasy, jemnými rysy obličeje a špičatýma ušima. Obývají lesy nebo travnaté pláně, neznají zemědělství a žijí z darů přírody. Jsou členy družiny boha plodnosti Freye a mají na starosti růst rostlin. Obývají Álfheim, jeden z devíti světů jasanu Yggdrasilu.

Tmaví, černí nebo-li temní (norsky svart) elfové jsou malého vzrůstu a žijí pod zemí. Zřejmě mohou být různého vzhledu, poznávacím znakem jsou však opět špičaté uši. Často se o nich hovoří jako o skřítcích nebo permonících, liší se však od trpaslíků. Ti žijí ve Svartálfheimu.

Jako elfové také bývají označovány víly, přesněji se buď jedná o druh víl, nebo tvoří dohromady s vílami jednu skupinu pod vládou královny víl (nejasnost je pravděpodobně způsobena překladem - v angličtině je pro vílu více termínů, například Fae, Fairy a Pixie).

 

Lesní elfové žijí převážně, jak už to říká název v lesích. Jejich soulad s přírodou je tak úžasný že dokáží ovládat i její živli , nebo měnit počasí a mluvit se zvířaty jejich řečí. Umění léčit a znají všelijaké byliny, a jejich tajemnství lépe než lidé. Jako zbraně požívají luk a šípy ale někdy také lehké meče.

 

 

                                         Světlý elf

                  

 

 

 

                                       Temný elf

               

 

                              Elf, označovaný za vílu

                     

 

 

                                           Lesní elf

                

 

Pro zajímavost:

Elfské náušnice (předem se omlouvám, že nevisí na elfských zaštičatělých uších).

uši

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skřítek

(Hanka, 5. 9. 2018 19:16)

Hezký den, jdu sem pro pomoc. Mám dojem, že máme doma několik dní skřítka. Dělá hlavně v noci docela rámus. Je slyšet hlavně v kuchyni. Nejde z něj žádná negativní energie, ale člověk se s ním opravdu u nevyspí. Co s tím?

Re: Skřítek

(anonymní bytost, 17. 1. 2019 14:16)

skus si sednout do kuchyně a počkat jestli se nezjeví (v noci nebo klidně i ve dne) domluv se s nim a třeba se ještě skamarádíte :)

pokora

(Jana , 31. 3. 2018 19:47)

Přeji hezké dny. Chodím do přírody a v srdci mám pokoru k přírodě.Chodívám každé ráno na procházku a mám tu strom a cítím tu energii při obětí již mého stromu.(obrazně mého)Mám ho moc ráda a cítím se celičký den štastná a spokojená. Krásné dny i vám přeje Jana

Otázka

(Lucy, 6. 2. 2018 17:02)

Můžu se zeptat,mám domnění že jsem elf a všechno co tu píšeš o lesních elfech na mě sedí jak zadek do gatí (aji na jiných stránkách to na mě sedělo)ale nemám moc špičaté uši(ano sice my rostou do výšky a kousek ucha vyčnívá do strany a je trochu špičatý a ke všemu se trochu špičatí, časem) ale i tak se ptám neva když nemám špičaté uši?

Otázka

(Lucy, 6. 2. 2018 17:02)

Můžu se zeptat,mám domnění že jsem elf a všechno co tu píšeš o lesních elfech na mě sedí jak zadek do gatí (aji na jiných stránkách to na mě sedělo)ale nemám moc špičaté uši(ano sice my rostou do výšky a kousek ucha vyčnívá do strany a je trochu špičatý a ke všemu se trochu špičatí, časem) ale i tak se ptám neva když nemám špičaté uši?

Chválím

(Jorkicz, 28. 8. 2016 0:04)

Moc se mi to líbí.Hezká stránka a i obrázky včetně náušnic jsou moc hezké.

=D

(Isilien, 10. 8. 2016 13:28)

Krásné stránky :-).

elf

(Eri, 7. 11. 2015 7:24)

Já jsem elf,a zjistila jsem to až v 9letech.:-)
Už jako mimino jsem měla uši trochu do špičky.

:)

(Ajshe, 8. 12. 2013 18:31)

moc hezké ty naušnice

cc

(Kiku Kiss, 20. 2. 2013 18:46)

ahoj máš super stránečku :)

Re: cc

(Danielle, 13. 8. 2013 10:10)

Díky ;)